Redakce
19.3.2017
Juniorka po boji padla v Hlučíně

První mistrovské utkání na půdě Hlučína odehrála zlínská juniorka. Zápas pohledný fotbal nepřinesl, bojovalo se s těžkým terénem a větrem. O gól byli šťastnější domácí a získali tak první jarní body.

FC HlučínFC Hlučín
17.kolo, sobota 18.3.2017, 15:00, HLUČÍN
2:1
(0:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 48. pen., 68. Kraut – 80. Chwaszcz ŽK: Štefek, Hampel – Bartolomeu Rozhodčí: Duda - Mikeska, Paskal
Diváci: 185
FC Hlučín: Hampel – Heinik, Žižka, Foltýn, Dostál (85. Messaniec), Hudeczcek, Lukáš, Mac, Štefek, Galvas (85. Krejčí), Kraut
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Bačo, Tkadlec, Blanař (78. Žůrek), Mlýnek V.,Chwaszcz, Petřík, Vašulka, Malenovský, Masař, Bartolomeu

První náznak šance měli zlínští. V 6. minutě postupoval Bartolomeu na rozhozenou obranu domácích, bohužel vyslal přihrávku na Blanaře, který stál v ofsajdové pozici. O dalších pět minut později si juniorka vypracovala největší šanci prvního poločasu. Po akci na pravé straně přiťukl Masař míč do nadějné pozice Chwaszcovi a ten ranou do spojnice břevna a tyče roztřásl bránu domácích.

Další zajímavá akce přišla ve 23. minutě a opět to byli ševci, kteří se dostali až před bránu. Mlýnek se protáhl po kraji hřiště až do vápna, přihrával míč pod sebe na penaltu, tam bohužel, byli první domácí a uklidili míč do zázemí. Poté se toho moc zajímavého nedělo a hra se odehrávala ve středu pole s několika souboji.

Ovšem ke konci poločasu se zvedla tepová frekvence domácím fanouškům. Brankář Hampel po malé domů netrefil pořádně míč, toho se ujmul dotírající Chwaszcz, který pak nepřesně přihrál a ukončil tím i první poločas. V tom byli aktivnější zlínští mladíci, hosty nepustili do žádného ohrožení své brány.

Bohužel druhý poločas začal pro zlínské velice špatně. Po ztrátě na půli soupeře podnikli domácí rychlý brejk, který byl ještě odvrácen na roh. Z toho ale po odraženém míči stáhl Masař dotírajícího hráče Hlučína, a byla nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil bývalý zlínský hráč Dominik Kraut, 1:0.

To jakoby domácí nakoplo a daleko častěji ohrožovali branku zlínských. V 55. minutě se po odraženém míči ocitl za stopery hlučínský hráč, mířil naštěstí vysoko nad. O čtyři minuty později vysunul Bartolomeu Blanaře, ten pádil z boku na bránu, jeho střela byla zblokována a tak připravil míč Masařovi, který střílel těsně mimo domácí bránu.

V 63. minutě měli velkou šanci domácí. Po centru na zadní tyč netrefil opuštěnou bránu domácí hráč a nezvýšil tak vedení svého týmu. To se ovšem stalo za pár minut, konkrétně v 69. minutě. Po rychlém brejku centroval domácí hráč na Krauta, ten přetlačil našeho stopera a rozvlnil hostující síť podruhé. 2:0.

Zlínští mladíci se ovšem nevzdávali. V 79. minutě byl Malenovský v bezprostřední blízkosti vychytán, ale z následného rohu se už prosadil důrazný Chwaszcz, a doklepl míč do sítě, 2:1.

Ve zbývajícím čase se zlínským už nepodařilo dostat do tlaku, zato ještě brankář Dostál pět minut před koncem bravurním zákrokem udržel naději na bodový zisk, ale zkušení domácí si konec zápasu s přehledem pohlídali.

Komentář trenéra Jelínka:  „Byl to spíše bojovný zápas. Vítr a těžký terén komplikovali jakoukoli kombinaci. Hrálo se bez středu hřiště. Domácí byli o gól šťastnější. Od zkušenějších hráčů čekám daleko víc, větší kvalitu. Každopádně v dalším zápase musíme zlepšit mezihru, chce to více odvahy."