Václav Pavlíček
7.6.2017
Juniorka si z posledního zápasu sezony odvezla debakl

Poslední kolo MSFL poslalo zlínské na půdu Petřkovic. Ti bohužel podali hodně špatný výkon a odjeli se čtyřgólovým přídělem.

PetřkovicePetřkovice
29.kolo, sobota 10.6.2017, 17:00, PETŘKOVICE
4:0
(2:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 14., 35. z pen., 80. Václavík, 68. Neumann Karty: Václavík - Dostál, Stuchlík Rozhodčí: Ogrodnik – Kostelník, Poláček
Diváci: 180
Petřkovice: Chvěja – Švancer (73. Halaška), Hrdlička, Levčík, Baranek (81. Ptáček), Neumann (76. Urbančík), Polášek, Drozd, Václavík, Staněk, Špavelko
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Tkadlec A., Žůrek, Vašulka, Mlýnek M. (68. Stuchlík), Mlýnek V. (80. Pavlíček M.), Chwaszcz, Nečas, Blanař (72. Petřík), Venený

Hned úvod utkání naznačil, jak se bude celý zápas odvíjet. Domácí zalezli na svou půlku hřiště, nechali zlínské hrát a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků.

V 8. minutě se jim naskytla první možnost. Po křižném míči za krajního obránce musel nadvakrát zasahovat Jakub Dostál.

A za dalších šest minut se už měnilo skóre. Brejkovou situaci po pravé straně využil nikým nehlídaný na malém vápně Václavík, 1:0.

Poté musel opět podržet zlínské Dostál, který vytáhl hlavičku po rohovém kopu domácích. Bohužel za další dvě minuty lovil míč ze sítě podruhé. Po chybě v rozehrávce našich stoperů zastavil hostující brankář nedovoleně domácí útočníka ve vápně a z následné penalty se opět nemýlil Václavík, 2:0.

Za chvíli se objevila domácím totožná situace jako u prvního gólu, naštěstí Dostál míč za svá záda nepustil. Na druhé straně se konečně připomněli i hosté, Nečasovu dobrou střelu vyrazil domácí Chvěja.

A ve 45. minutě byl blízko ke skórování i Víťa Mlýnek, centr do vápna si zpracoval nejprve na prsa, pak byl už ale blízko brankáře, kterého nedokázal prostřelit.

Druhý poločas vypadal bohužel podobně jako ten první. Zlínští se dostali zhruba po patnácti minutách k ohrožení domácí brány, Nečas si narazil s Mlýnkem a prvně jmenovaný pálil z boku metr nad břevno.

V 63. minutě zahrozili opět Petřkovice, standardní situaci na zadní tyč nasměřoval do brankové konstrukce Špavelko. A za tři minuty protáhl domácí hráč opět Dostála, ten jeho střelu z vápna vyrazil do bezpečné vzdálenosti.

A 68. minuta přinesla třetí branku v hostující síti. Ztrátu míče ve středu hřiště využili domácí k rychlému protiútoku, ten vyřešili přihrávkou na Neumanna, a ten propálil Jakuba Dostála potřetí, 3:0.

Za deset minut bylo ještě hůře. Václavík opět po rychlém brejku s následnou přihrávkou na střed hřiště a zasekávačkou přes posledního stopera dokonal v utkání hattrick, 4:0.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: „"Tak trapně mi snad ještě nebylo. Doufám, že stejně trapně je i hráčům. To co jsme předvedli, nemělo s fotbalem nic společného. I když musím ocenit taktický přístup soupeře, tak my jsme jim vítězství nabídli na zlatém podnose. Do 20. minuty bych nejraději vystřídal celou obranu! To byl průchoďák. A do 40. minuty 90% mančaftu! Jsem hrozně zklamaný z přístupu, kvality i nasazeni. Dnes jsme snad nedali 2 přesné přihrávky. Někteří hráči jakoby měli dres soupeře."