Václav Pavlíček
14.5.2017
Juniorka veze z Třebíče bod

K dalšímu zápasu cestovali mladíci do Třebíče, která měla v tabulce jen o bod méně. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení, i přesto že ševci nepodávali špatný výkon a nakonec za něj byli odměněni srovnáním v poslední čtvrthodině.

SK FŠ TřebíčSK FŠ Třebíč
25.kolo, sobota 13.5.2017, 17:00, JANÁČKOVO STROMOŘADÍ
2:2
(1:0)
FC FASTAV Zlín BFC FASTAV Zlín B

Branky: 28. Peručica, 51. Novotný – 79. Mlýnek M., 88. Tkadlec ŽK: 28. Tkadlec, 45. Mlýnek M. – 36. Bogner, 57. Houser, 87. Kostelecký Rozhodčí: Hanák – Koláček, Slováček
Diváci: 100
SK FŠ Třebíč: Staněk – Houser, Abayomi (18. Johnson), Igbinoba, Dočekal, Peručica, Bogner, Heřmánek, Komínek, Karásek, Novotný (81. Kostelecký)
FC FASTAV Zlín B: Dostál J. – Michálek, Košák (52. Matyáš), Žůrek, Vašulka, Červenka (46. Petřík), Tkadlec, Blanař, Mlýnek M., Chwaszcz, Gettler (75. Stuchlík)

Od úvodu utkání byli ševci aktivní a snažili se jít za vítězstvím. V 8. minutě podnikl průnik po straně Michálek, přihrál na vápno na Tkadlece, jeho střela byla bohužel zblokována.

O pět minut později zahrozili poprvé domácí, Novotného razantní hlavička mířila mimo tři tyče. A v 15. minutě měl zlínský kapitán Blanař velkou šanci na otevření skóre utkání. Po krásném vysunutí Červenky se řítil sám na brankáře Staňka, bohužel vysoko přestřelil jeho bránu
Poté si tito dva role vyměnili, Blanař vysouval právě Červenku, proti byl ale brankář Staněk, který výborně vyběhl a zmařil tak šanci hostů. Za chvíli bylo rušno i před zlínskou bránou, ze dvou rohových kopů domácí vytěžili naštěstí pro zlínské pouze velké závary, branku nikoli.

Ta se jim bohužel podařila vstřelit ve 28. minutě. Dlouhý nákop za obranu neodhadl dobře brankář Dostál, a bohužel míč skončil až v síti, 1:0.

Tato branka trochu otupila zlínskou aktivitu, ale i přesto ještě do poločasu se ocitl po dobré práci Gettlera v šanci Chwaszcz, který mířil z vápna jen těsně mimo tři tyče. A ještě v poslední minutě se po standardní situaci octil na zadní tyči hlavičkující domácí hráč, mířil jen pár centimetrů vedle.
Druhý poločas začal šancí zlínských, Chwasczcz byl při zakončení zblokován a následně Petříkova přihrávka byla taktéž zachycena.

A poté měli hosté ze Zlína slabší pětiminutovku, která vyústila v další branku. V 51. minutě se po centru na zadní tyč prosadil důrazný Novotný, 2:0. To nebylo vše. Za chvíli po přihrávce středem výborně zmenšil úhel brankář Dostál domácímu útočníkovi a ten jen mířil do jeho noh.

V posledních dvaceti minutách přidávali ševci na tempu a postupně byli odměněni. Nejprve po centru Blanaře zakončoval rybičkou Petřík, domácí brankář vyrazil a z následné dorážky míč prosvištěl kousek od pravé tyče.

79. minuta už přinesla snížení. Aktivní Petřík se protáhl po levé straně, dal míč do vápna, první střelu ještě Staněk nohama vyrazil, ale na dorážku Mlýnka už byl krátký, 2:1.
Hosté byli při chuti a o minutu později mířil hlavou těsně mimo Matyáš. Pět minut před koncem měli ještě domácí dvě šance na rozhodnutí výsledku.
Nejprve se protáhl až do vápna hráč domácích, z dobré pozice mířil vysoko nad. A za chvíli se po sporném souboji řítil sám na brankáře Johnson, jeho kličku výborně přečetl Dostál a dal tak ještě naději zlínským mladíkům.

Ti v 88. minutě ji dokonale využili. Po standardní situaci z půlky hřiště se prosadil z dorážky do prázdné brány Tkadlec, 2:2.

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: „Jsem naštvaný, jak se chováme v obraně. Jsme naivní, málo důrazní a chybujeme. Tohle není mužský fotbal! Naopak musím ocenit stáhnutí dvoubrankového manka. Kluci nechtěli prohrát a za předvedenou hru by si to ani nezasloužili. Hráli jsme kombinačně a i přes řadu nepřesností jsme soupeře přehrávali. Dnes jsme na vítězství rozhodně měli, ale nezvládli jsme to“.

Další zápas odehraje juniorka v neděli 21.5 ve Spytihněvi proti Líšni.