Václav Pavlíček
7.8.2017
Juniorka získala v Brně první bod

Ke druhému utkání Juniorské ligy zajížděli mladí ševci do Brna. Zápas se odehrál na hlavním stadionu, kde hraje první ligu místní Zbrojovka a přítomní diváci se určitě nenudili. Oba týmy posílené o pár hráčů z A-týmu předváděli útočný fotbal s mnoha šancemi na obou stranách.

FC Zbrojovka Brno U21FC Zbrojovka Brno U21
2.kolo, neděle 6.8.2017, 11:00, MĚFS SRBSKÁ
2:2
(2:1)
FC FASTAV Zlín U21FC FASTAV Zlín U21

Branky: 30. Krula, 36. Krula – 13. Bartolomeu z pen., 90. Tkadlec ŽK: 18. Ashiru, 40. Obůrka, 65. Vintr - 70. Petřík, 80. Bartolomeu Rozhodčí: Mikyska - Pfeifer, Caletka
Diváci: 100
FC Zbrojovka Brno U21: Floder – Obůrka, Gáč, Jovanovič (46. Janošek), Hykš – Sedlák (46. Šustr), Přichystal (25. Kroutil), Krula – Ashiru (62. Svensson), Škoda (46. Zukal), Vintr
FC FASTAV Zlín U21: Šiška – Bačo, Nzembi (72. Tureček), Štípek (85. Gettler), Tkadlec, Podio (76. Stuchlík), Petřík, Nečas (44. Mlýnek V.), Zahradník (85. Košák), Venený, Bartolomeu

Hned v první minutě měli domácí hráči dobrou příležitost, po centru ze strany z bezprostřední blízkosti zakončil do rukavic Šišky domácí útočník. Na druhé straně musel zase vytáhnout první výborný zákrok domácí Floder, protože Tkadlecova hlavička mířila po standardní situaci Bartolomea přesně k pravé tyči.

Ve 13. minutě si zaběhl za obranu Nečas, dostal se do souboje s domácím obráncem, který použil moc síly a protože byl zákrok už ve vápně, tak rozhodčí Mikyska nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Bartolomeu, 1:0.

Po brance přidali na aktivitě hlavně domácí krajní hráči, především Ashiru dělal zlínským velké problémy. Po jednom takovém útoku připravil brankovou pozici pro Škodu, toho naštěstí výborným obranným skluzem zastavil Bačo a zabránil tak téměř jisté brance.

Na druhé straně vysunul krásnou kolmici za obranu Štípek, po které se řítil sám na brankáře Nečas, ten ale váhal a nakonec trefil vyběhnuvšího Flodera do noh. A tak na druhé straně přišel trest. Aktivní Ashiru pláchl po levé straně, dal míč před bránu, kde se nejlépe zorientoval Krula a na přední tyč překonal Šišku, 1:1.

Zbrojovka se nadechla a Škoda mohl přidat druhý gól, ocitl se sám před Šiškou, toho ale nepřesně přehodil a stav tak zůstal neměněn. To ovšem netrvalo dlouho a domácí šli ve 36. minutě do vedení. Domácí podnikli útok po pravé straně, odtud přišel prudký centr do vápna, ten naše obrana nedůrazně odvrátila a míč si opět našel Krula a jednoduše přidal svou druhou branku, 1:2.

Zlínští mohli odpovědět zase na druhé straně, Štípek se ocitl z mírného úhlu sám před Floderem, ale i jeho střelu dokázal mladý brankář vyrazit. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a tak na druhé straně si zasekl Ashiru ve vápně Zahradníka, ocitl se na nějakých 10 metrech před bránou, naštěstí jeho střelu dokázali obránci v čele s Šiškou odvrátit.

Druhý poločas nabídl opět pěknou podívanou se šancemi na obou stranách. Nejprve Duval po kombinační akci hlavou mířil nad bránu. O minutu později zase vytáhl pěkný zákrok Šiška po střele z hranice vápna. Za chvíli podnikl krásný průnik přes tři hráče Štípek, vyslal do úniku Duvala, ten byl ale tísněn a nedokázal pořádně zakončit. Stejný hráč měl i další příležitost po standardní situaci, na zadní tyči mířil vysoko nad.

V 70. minutě měli svou největší šanci druhého poločasu domácí, po standardní situaci z boku musel vytáhnout reflexivní zákrok nohama Šiška, protože těsně před ním míč tečoval zlínský obránce. A tento zákrok jakoby odstartoval závěrečný zlínský tlak. Protože hned z protiútoku prošel mezi dvěma hráči Petřík, dal míč pod sebe na Štípka, kterého bravurně vychytal Floder.

Za pár minut zasahovat nemusel, protože Mlýnek ve veliké šanci přehodil jeho svatyni. Za pár sekund se opět zaskvěl, opět po výborně kopnuté standardní situaci Bartolomea vytáhl tečovaný míč nad břevno.

Vypadalo to, že domácí už uhájí svůj těsný náskok, ale v 90. minutě se zaslouženého vyrovnání dočkali žlutomodří. Bartolomeu kopal rohový kop, do vápna se vydal i brankář Šiška. Ten našel hlavu Bača, který hlavičkoval do skrumáže, a tam se nejpohotověji zachoval Tkadlec a propadlý míč uklidil do sítě, 2:2.

Komentář Jana Jelínka: „Dnes to byl divoký zápas. Po vstřelené brance jsme šli zbytečně do útlumu a soupeř nás přehrál po křídelních akcích. Ve druhé půli jsme byli už my nebezpečnějším týmem a šli jsme za vyrovnáním. Šancí jsme si vytvořili snad na tři zápasy. Jsem rád, že nám to tam v závěru padlo. Nezasloužili jsme si prohrát. Těší mě zlepšení hry oproti minulému zápasu.“

K dalšímu utkání nastoupí zlínská juniorka na zlínské Letné, konkrétně v pondělí 14. 8 od 11h vyzve Třinec.