Michal Sedláček
7.5.2017
Moravskou bitvu zvládlo lépe Brno

Zlínu se vidina pohárových příček po zápase s Brnem už hodně vzdálila. Ševci nedokázali v Brně skórovat a domácím podlehli 0:2. Skóre otevřel v nastavené minutě prvního poločasu Řezníček a druhou trefu pak přidal v 65. minutě Pavlík. V příštím kole čeká ševce v posledním domácím zápase sezony Jihlava.

FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
27.kolo, neděle 7.5.2017, 17:00
2:0
(1:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Branky: 45+1. Řezníček, 65. Pavlík ŽK: 57. Polák Rozhodčí: Hrubeš, Kříž, Flimmel
Diváci: 4118
FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Jakub Šural, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Přichystal (88. Sedlák), Zavadil, Krejčí (86. Tašči), Polák, Lutonský (64. Ashiru) – Řezníček. Trenér: Habanec
FC FASTAV Zlín: Švenger – Kopečný, Jugas (C), Gajič, Matejov (64. Bačo) – Bartolomeu (78. M. Mlýnek), Traoré, Hnaníček, Štípek (63. Fantiš) – V. Vukadinovič, Holík. Trenér: Páník.

V osmé minutě mohla přijít první šance utkání, ale rohový kop ševců žádné velké vzrušení nepřinesl. O chvíli později podnikli ševci rychlou protiakci, po které cpal míč do vápna Kopečný, ale brněnská obrana celou situaci zahrála na roh. V 19. minutě se dostala k prvnímu ohrožení branky Švengera i Zbrojovka. Zavadil zahrál přímý kop z nějakých dvaceti metrů, ale svou střelu poslal jen do zdi.

Hned poté to zkusili i ševci, ale rána Bartolomeua skončila kousek vedle brněnské branky. Ve 29. minutě se otevíral prostor pro Vukadinoviče, ale jeho zakončení skončilo jen na domácí obraně. Žádná vážná šance nebyla vidět ani na jedné straně. Fotbal opravdu příliš krásy nenabízel. Až v poslední minutě prvního poločasu se na moment objevil za obranou Bartolomeu, ale než si stačil zpracovat míč a namířit, zblokoval pozorný obránce Zbrojovky jeho pokus na roh.

Poté následovala akce Brna a ta přinesla gól. V nastaveném čase vybojovali domácí roh, ten dolétl přesně na hlavu brněnského hráče a v následné skrumáži se nejlépe zorientoval Jakub Řezníček, který tak otevřel skóre utkání. Kvůli gólu do šatny tak ševci odcházeli z prvního poločasu s prohrou.

Druhou půli začalo Brno aktivněji. Lutonský vyslal přesný pas na Řezníčka a jeho rána kousek za hranicí vápna skončila jen těsně nad břevnem Švengera.

Poté zahrozil ze strany Vraštil, jeho střílený centr musel boxovat zlínský gólman od branky. Krejčí v 62. minutě natáhl k ráně z dálky, ale Švenger si s jeho ranou v pohodě poradil. O chvíli později se do šestnáctky dostal Vukadinovič, pokusil se o přihrávku před branku, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. Přišla tak 67. minuta a druhá trefa domácích. Na centr ze strany si nejvýše vyskočil Pavlík, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti do rukavic Švengera, od něj se však balón odrazil do tyče a jen o centimetry zapadl za brankovou čáru.

Ovšem konec ještě nebyl. Následovala akce Zlína a faulovaný byl Vukadinovič. Sudí nařídil penaltu, ale po konzultaci s asistentem ji nakonec odvolal a ševci kopali jen přímý kop. Toho se ujal Gajič, rozhodl se k jedovaté ráně, ale Melichárek ji vyrazil na roh. V 83. minutě střílel Řezníček a míč vykopával kousek před brankovou čáru Kopečný. Stejný hráč to pak zkoušel o tři minuty později střelou ze strany, ale bránu minul. Z dobré pozice pak ale pálil vysoko nad také Hnaníček. Duel tedy dospěl do svého konce s výsledkem 2:0.

Ohlasy trenérů

Bohumil Páník: My jsme to utkání dnes prohráli vlastním nedůrazem. Nejsme důrazní ve vlastním vápně, tam nás domácí předčili a dali dvě branky. Když už se pak do nějaké brankové situace dostaneme, tak nejsme ve správných prostorech. Chybí nám klasický útočník, takže potom hrajeme, ale gól nedáme. Když už pak máme ten trestný kop, tak Zoranova bomba jde doprostřed brány. Možná kdyby mířila o pár centimetrů vedle, tak je to branka. Pepa Hnaníček potom také nedohrál svoji velkou šanci, tak potom odjíždíme poražení a bez vstřeleného gólu.