Michal Sedláček / ilustrační foto
17.3.2017
Ševci dohrávali na Spartě v oslabení, přesto vybojovali bod

Sparta hrála poprvé pod novým koučem, ale výhry se nedočkala. Ševci byli v prvním poločase snad i lepším týmem. Obrovskou šanci měl Jugas a daleko ke gólu neměl ani Vukadinovič. Ve druhém poločase domácí zabrali a Zlín měl problémy. Několikrát podržel tým skvělý Dostál. Navíc Matejov v 75. minutě vyfasoval druhou žlutou kartu a ševci dohrávali o desíti. Remízu 0:0 ale nakonec ubránili a z Prahy si vezou bod za bezbrankovou remízu.

AC Sparta PrahaAC Sparta Praha
21.kolo, pátek 17.3.2017, 20:15
0:0
(0:0)
FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín

Karty: 40. Vácha, 45. Mazuch, 59. Michal Kadlec, 90+1. Karavajev – 60. V. Vukadinovič, 67. Matejov, 90+3. S. Dostál, 75. Matejov ČK: 75. Matejov Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hájek
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch, Michal Kadlec (C), Hybš – Mareček (76. Mario Holek), Vácha – Albiach, Čermák (68. Holzer), Josef Šural – V. Kadlec.
FC FASTAV Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas (C) (89. Beauguel), Gajič (56. Janíček), Matejov – V. Vukadinovič, Živulić, Traoré, Kopečný – Holík, Fantiš (72. Diop).

Ševci si vytvořili obrovskou šanci již v 7. minutě hry. Sparťanská obrana se otevřela, rychlík Vukadinovič pronikl až do vápna, natáhl ke střele a scházelo opravdu málo, aby míč umístil k tyči branky Koubka. O tři minuty později si pak s míčem na hranici šestnáctky pohrál Šural, odhodlal se ke střele z dálky, ale Dostál byl na místě a míč zachytil do rukavic.

Stejný hráč pak měl další příležitost domácích. Po centru ze strany se Šural natlačil před obránce, trkl do balónu hlavou, ale znovu byl na místě zlínský brankář. Sparta to zkoušela často vzduchem. Ve 24. minutě mířil centr před branku na Kadlece, ale Jugas ho uhlídal a o zbytek se postaral Dostál. Domácí byli aktivnější a o pět minut později měli další příležitost. Hybš se natlačil ke střele z úhlu, ale svůj pokus namířil nad branku.

Ve 33. minutě kopali Pražané přímý kop zhruba z dvaceti metrů. Míč přeběhli asi čtyři hráči a nakonec se opřel do balónu Šural, jehož střela šla nad břevno zlínské branky. Pak ale přišla obrovská šance Zlína. Po rohovém kopu propadl míč až na Jakuba Jugase, ten se z první opře do rány někde na hranici penaltového puntíku, ale trefil přesně prostor, kde stál Koubek. Sparta kontrovala na druhé straně po akci Čermáka, jenž nahrál od brankové čáry do malého vápna, kde balón před Kadlecem zachytil až Dostál.

Stav 0:0 tak vydržel i do konce prvního poločasu. Tam jako první vyslal střelu domácí Šural, ale Dostál jeho ránu z dálky kryl. O chvíli později zase zazářil zlínský gólman, který vytáhl na roh jedovatou střelu Váchy.  Pak ale právě Vácha ztratil před pokutovým územím míč, Holík si pohrál s balónem, naservíroval ho na druhou stranu Vukadinovičovi, ale ten když se chytal střílet tak zaškobrtl a míč mu utekl. V 75. minutě přišla velká komplikace pro ševce. Matejov dostal druhou žlutou kartu a následně tedy i červenou a Zlín dohrával zápas v oslabení.

Domácí poté kopali volný kop, který nacentroval Néstor před branku, tam ho lehce tečoval Michal Kadlec, ale jen do míst, kde byl připraven Dostál. Přestože Zlín hrál v oslabení, měl také šanci. Koubek vyběhl z brány, míč chybně přihrál na Traorého, ten z první poslal míč od lajny do branky, ale stoper Sparty zachránil situaci před odkrytou bránou. Ševci se posledních asi šest minut museli obejít bez kapitána Jugase, který musel po srážce s protihráčem střídat. Remíza 0:0 už ale vydržela až do konce utkání. Spokojenější mohou být jednoznačně ševci. Domácí si vyslechli od fanoušků pískot.

Ohlasy trenérů

My jsme na Spartu přijeli v době, kdy není v komfortním rozpoložení a toho jsme chtěli využít. První poločas se nám to dařilo velice dobře, kdy jsme si vytvořili asi tři velice dobré šance. Ve druhé půlce jsme chtěli zlobit dál, ovšem některé věci jsme tam řešili příliš složitě a pak tam z toho byla druhá žlutá karta. Pak už to utkání musíte jenom ubránit, abychom tady neprohráli, protože si myslím, že jsme si prohrát nezasloužili.