FC FASTAV Zlín
19.9.2016
Ševci uhráli se Spartou bod a stále vévodí ligové tabulce

Stále první, stále neporažení. Ševci v souboji o první místo remizovali se Spartou 1:1 a společně se svým soupeřem si stále drží ligovou neporazitelnost. Zlín poslal do vedení ve 41. minutě Jugas, ale Sparta dokázala v 58. minutě srovnat na 1:1. Tento výsledek i přes mnoho dalších šancí pak vydržel až do konce utkání. Domácí tak stále zůstávají na první místě tabulky.

FC FASTAV ZlínFC FASTAV Zlín
7.kolo, pondělí 19.9.2016, 17:00, STADION LETNÁ
1:1
(1:1)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha

Branky: 41. Jugas – 58. V. Kadlec Karty: 11. Hnaníček, 68. Diop, 83. Jugas – 88. Mareček Rozhodčí: Franěk – Wilczek, Myška
Diváci: 5981
FC FASTAV Zlín: Dostál – Kopečný, Jugas, Janíček, Matějov – V. Vukadinovič, Živulić, Hnaníček (84. Jordan), Holík – Harba (65. Traore), Diop (90+1. Pazdera).
AC Sparta Praha: Koubek – Karavajev, Mazuch (54. M. Kadlec), Mario Holek, Nhamoinesu – Mareček, Frýdek (74. Čermák) – V. Kadlec, Dočkal, Josef Šural (82. Juliš) – Lafata.

První šanci utkání viděla vyprodaná Letná v 7. minutě, kdy Holík rozehrál přímý kop a našel volného Janíčka, který však branku minul. Dvě minuty na to mohla jít Sparta do vedení. Šural přeloboval Dostála a na brankové čáře musel vytahovat míč Jugas. Útočný fotbal byl k vidění i nadále. Chvíli poté musel jedovatou střelu Holíka vytahovat konečky prstů brankář Koubek.

Letná se bavila fotbalem. Neuběhlo ani dvacet minut z prvního poločasu a střelou zpoza velkého vápna zahrozil Diop. Pak se hra na čas uklidnila. Až ve 33. minutě zahrozili hosté. To roh z kopačky Frýdka našel hlavu Lafaty a ten orazítkoval břevno zlínské branky. Neplechu nadělala i střela Marečka, která proletěla jen těsně nad břevnem branky Dostála.

Ve 41. minutě byl stadion na nohou. Holík našel po standardní situaci Jakuba Jugase, který se uvolnil ve vápna a hlavičkou poslal míč za záda Koubka. Vítr z plachet mohl ševcům vzápětí vzít Václav Kadlec. Ten nejprve obešel obranu i Dostála a poslal míč na prázdnou branku, kde na poslední chvíli zachránil situaci Matějov. Následně se ještě dostal ke střele, ale Dostál byl již na místě a s ránou si poradil.

Na začátku druhé půle pak zahrozil střelou z dvaceti metrů Diop, ale těsně minul branku Koubka. V 55. minutě pak Holík našel přihrávkou Harbu ale toho sparťanský gólman vychytal. Když ševci své šance neproměnili, přišel trest. Šural ze strany nacentroval do vápna, kde nalezl hlavu Václava Kadlece a ten vyrovnal na 1:1. Tři minuty na to mohlo být pro domácí ještě hůř, ale Lafata trefil břevno.

V 65. minutě se na hřiště dostal Traoré a po osmi minutách hry mohl vrátit Zlínu vedení. Diop ho ze strany hledal nádhernou přihrávkou do prostoru, ale africký útočník míč jen o centimetry minul. V 76. minutě mohli jít domácí do přečíslení, ale rozhodčí odpískal poněkud kontroverzní ofsajd. Na začátku 80. minuty hlavičkoval po centru Vukadinoviče nad Diop a o pár minut později pak pálil z hranice velkého vápna Jordan. Sparta v závěru ševce trochu zatlačila, ale na gól už se nezmohla. Souboj o první místo tak skončil remízou 1:1.

Bohumil Páník: Já jsem viděl velice dobrý fotbal. Obě mužstva se snažila směrem nahoru. Sparta to měla více postavené na postupném útoku a na herních hráčích jako Frýdek, nebo Dočkal. Ti v první půli chodili často do stran a tam nás přečíslovali a vedli útočné akce. My jsme se v tom pak ale zorientovali a začali je lépe pokrývat. Dokázali jsme hrát to, co hráváme, což je rychlý přechod po zisku míče. Myslím, že se bylo na co dívat. Divák, který přišel nemusí litovat. Viděl krásný fotbal jak ze strany Sparty, tak i z té naši.